-  Sesje zdjęciowe   -  Zdjęcia biznesowe dla Twojej firmy – przekonaj się, że warto

Zdjęcia biznesowe dla Twojej firmy – przekonaj się, że warto

Zdjęcia biznesowe dla firmy są ważnym elementem komunikacji – w sieci i poza nią. W dobie ogromnej konkurencji nawet najdrobniejszy szczegół, który wyróżnia Cię w branży, może mieć znaczenie dla sukcesu Twoich działań. Jeśli zależy Ci na pozytywnym odbiorze, wzbudzeniu zaufania, zaproszeniu do kontaktu – nadaj twarz Twojemu biznesowi.

Profesjonalne zdjęcia biznesowe – zachęć do kontaktu

Z roku na rok coraz bardziej przenosimy się online, co mocno utrudnia nawiązanie relacji, także zawodowych. Wielu przedsiębiorców i usługodawców działa na różnych polach, by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Pozycjonowanie strony internetowej, aktywne publikowanie w social mediach, spore budżety wydawane na reklamę – te ważne w komunikacji punkty warto wesprzeć emocjami i pozytywnym przekazem. Zakładka „o nas”, ofertowy post z zaproszeniem do kontaktu, banner reklamowy – wszystkie te elementy będą miały większą skuteczność w pozyskiwaniu nowych kontaktów, jeśli połączysz je z profesjonalnym i wzbudzającym sympatię wizerunkiem. Czasem chwytliwy opis i odpowiednie zdjęcie wystarczą, by zainteresować potencjalnych klientów, a także stworzyć możliwości nawiązywania nowych kontaktów B2B.

Zdjęcia biznesowe Twojego zespołu

Wiele firm, zwłaszcza opierających swoją działalność na doradztwie lub sprzedaży bezpośredniej, decyduje się na sesje biznesowe całego zespołu. To świetny ruch, który nie tylko pozwala podkreślić profesjonalizm i wiarygodność firmy, ale także wywołać emocje i przełamać pierwsze lody. Warunkiem jest tutaj autentyczność – wykorzystanie zdjęć stockowych nie tylko daje wrażenie sztuczności, ale także zmniejsza nasze zasięgi (algorytmy już dawno potrafią rozpoznawać tego rodzaju fotografie, co może wpływać m.in. na koszty reklam i zasięgi organiczne postów w social mediach).

Zdjęcia biznesowe mogą także dokumentować pracę Twojego zespołu, pokazywać kulisy obsługi klienta czy produkcji. Tego rodzaju fotografia doskonale sprawdzi się nie tylko na stronie www czy w social mediach, ale także w różnego rodzaju branżowych publikacjach i materiałach prasowych. Dzięki temu możesz komunikować się wiarygodnym materiałem i dać się poznać z jak najlepszej strony.

Dobre zdjęcia biznesowe – na co zwrócić uwagę?

Dobre zdjęcie biznesowe czy wizerunkowe w Twojej komunikacji może zdziałać naprawdę wiele – nie od dziś wiadomo, że obraz to coś, co przyswajamy o wiele szybciej niż słowo pisane, mocniej wpływa także na naszą podświadomość. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o zdjęcia, które pokażą Twój profesjonalny wizerunek,  wywołają pozytywne emocje, a dodatkowo będą dopasowane do charakteru Twojej działalności – w końcu dobre pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz 😉 W odbiorze zdjęć często decydują niuanse – nieodpowiednia postawa czy mimika może sprawić, że będziesz odbierany jako niedostępny i zamknięty w sobie czy – idąc w drugą stronę – niepoważny lekkoduch. Tutaj kluczowe znaczenie będzie mieć fotograf, który nie tylko podpowie Ci, jak ustawić się przed obiektywem, ale także zadba o atmosferę podczas sesji, pozwoli Ci poczuć się swobodnie, dzięki czemu zdjęcia będą naturalne i niewymuszone.

Potrzebujesz zdjęć biznesowych dla swojej firmy?

Skontaktuj się z nami:

n.grabda@agencjakorpo.pl

Tel. + 48 695 906 395

Od A do Z przygotujemy dla Ciebie szeroko pojęte zdjęcia biznesowe, m.in. zdjęcia korporacyjne, wizerunkowe, headshoty, zdjęcia biurowe czy zdjęcia dokumentujące pracę Twojego zespołu.

Współpracującym z nami zapewniamy:

  • Spójną koncepcję zdjęć i rekomendacje co do lokacji.
  • Udostępnienie przestrzeni naszego studia lub dojazd do siedziby firmy.
  • Doświadczoną ekipę na planie.
  • Miłą, luźną atmosferę – by każdy mógł poczuć się swobodnie przed obiektywem.
  • Postprodukcję, obróbkę i gotowe zdjęcia do 7 dni roboczych od dnia realizacji.