fbpx
  -  Social media   -  Week News / listopad / 02
korpo week news

Week News / listopad / 02

Choć dopiero połowa listopada, to już robi się świątecznie. Także u nas, bo trudno było przegapić premierę tegorocznej świątecznej kampanii Apartu. Co poza tym? Real time marketing Empiku, plany Spotify’a i ponad 100 wskazówek usprawniających sprzedaż on-line. A na wstępie podpowiadamy lekturę jakże na czasie – wpisy naszego gościa specjalnego Magdy Górnisiewicz  (uyourlife.pl) na blogu shapepeup.pl. Przy okazji składamy Magdzie gratulacje, bo dla niej ten tydzień był naprawdę wyjątkowy – nasza Pani Doktor po wielu miesiącach przygotowań zdała egzamin (International Board of Lifestyle Medicine) i znalazła się w wyjątkowym gronie 17 Certyfikowanych Specjalistów Medycyny Stylu Życia w Polsce!

 

Magda, Lifestyle Medicine Expert

Każdy mijający tydzień dla wielu z nas jest niemałym wyzwaniem. Wszechobecny stres i pandemia to wystarczające powody, by baczniej przyjrzeć się swojej odporności, dlatego polecam moje sprawdzone sposoby jej wspierania. Znajdziecie je w artykule, któy przygotowałam dla portalu shapemeup.pl.
Jeśli natomiast interesuje Was tematyka wellbeing i sposoby na poprawę swojego samopoczucia, zajrzyjcie do moich pozostałych artykułów, czeka na Was spora garść wiedzy i porad, które pomogą Wam stawiać czoła codziennym przeciwnościom.

 

Inga, Chief, Just Chief

Często zaglądamy na bloga Michała Zaczyńskiego i nieraz polecamy go na naszym FB. Stąd przy kolejnych obostrzeniach związanych z pandemią przytaczamy świeży wpis redaktora dotyczący jego wniosków związanych z ograniczeniem działalności marek odzieżowych w Polsce, w którym także znajdziecie komentarze ich właścicieli, inwestorów. Nie każdy fragment nas przekonuje i mamy również swoje spostrzeżenia, ale na pewno pracując w branży, warto znać opinie środowiska bezpośrednio dotkniętego lockdownem i prognozy ekonomistów.

 

Natalia, Social Mentor

U mnie znowu anglojęzyczna polecajka:) To lista ponad 100 wskazówek usprawniających sprzedaż online, z których niektóre były dla mnie odkryciem, a inne raczej oczywistością, ale zawsze wartą przypomnienia i stosowania w praktyce. A oto jedna z niby oczywistych podpowiedzi: ” Porównaj jabłka z pomarańczami. Nie porównuj ceny swojego produktu z ceną konkurencji, ale porównaj ją z inną kategorią produktów lub usług, które kosztują znacznie więcej. Na przykład zestaw swój kurs online z kosztem indywidualnej konsultacji.” Wniosek sam się nasuwa, a takich nieskomplikowanych, ale przydatnych porad znajdziecie więcej.

 

Ania, Content Designer

Uwielbiam starcia marketingu z bieżącymi wydarzeniami i nota bene słowo “starcia” pasuje w tym tygodniu idealnie do tego, co chcę Wam polecić. Brawa należą się Empikowi, który w rozbrajający sposób odniósł się do świętowania (choć nie wiem czy to słowo jest na miejscu) obchodów 11 listopada na ulicach Warszawy. “Drodzy Panowie! My też tęsknimy za koncertami i chcielibyśmy jak najszybciej znaleźć się pod sceną. Dlatego sugerujemy łatwiejszy i bezstresowy sposób zakupu biletów bezpośrednio na empikbilety.pl”. I jeszcze – w nawiązaniu do Korpo Talks, czyli naszego podcastu, świeżutki news prosto od Spotify, które planuje wprowadzić specjalny serwis z podcastami. To pokazuje, jaki potencjał marketingowy tkwi w tej formie. Więcej przeczytacie tutaj.

 

Angelika, Korpo Writer

Dla mnie perełką tego tygodnia jest zabawa z reklamą Apartu przygotowana przez Klub Komediowy:). Ja podpisuje się pod komentarzem produkcji opublikowanym przez redaktora Michała Zaczyńskiego, do którego w tym wydaniu również odnosi się Inga. Filmik zobaczycie tutaj, a poniżej komentarz:

“Łagodnie obszedł się Klub Komediowy z tą reklamą, bo za jej kicz – tak wizualny jak umysłowy – podobnie jak za timing (A/ podstawowe prawa są właśnie kobietom w Polsce odbierane, a tu fantazja nt. seksistowskich lat 50. i kobiet – rozkosznych kretynek wpatrujących się w błyskotki, B/ drugi lockdown, cięcia, zwolnienia z pracy; nawet w takich realiach reklamę biżuterii można zrobić z klasą i wyczuciem) należałby się Apartowi prawdziwy nokaut”… – Michał Zaczyński.

 

Korpo Team

A na koniec polecajka od całego, kobiecego teamu Agencji Korpo. Wśród światowych przywódców tylko w 7 proc. przypadków liderem jest kobieta. Tymczasem statystyki pokazują, że w tych właśnie krajach rozprzestrzenianie się wirusa zostało zatrzymane lub częściowo opanowane, a liczba zachorowań sukcesywnie spada. Avivah Wittenberg-Cox, CEO organizacji 20-first działającej na rzecz równości płci w biznesie wskazała, że ma to związek z kierowaniem się przez kobiety miłością i naturalną chęcią opieki nad społeczeństwem, przy jednoczesnym zachowaniu wiarygodności, korzystaniu z dobrodziejstw technologii i podejmowaniu zdecydowaniych działań. Ciekawi szczegółów? Odsyłamy do artykułu na portalu F5.

OTRZYMAJ DARMOWEGO E-BOOKA!

Zapisz się na newsletter, aby otrzymać bezpłatnego e-booka dotyczącego organizacji konkursów na Facebooku. Zostawiając swój e-mail, od czasu do czasu otrzymasz od nas marketingowe newsy, ciekawe artykuły i porady dot. komunikacji.